Czym jest Everts-Pol?
Everts-Pol jest to firma produkująca balony lateksowe i nadruki na balonach lateksowych.
Została założona w 1993 roku w spółkę pod tą właśnie nazwą. Zaczynaliśmy od samego drukowania nadruków na balonach. W 2000 roku rozpoczęliśmy produkcję balonów w polsce. Aktualnie więc jesteśmy Polskim producentem balonów i nadruków na balonach.

Kiedy zostały wymyślone balony?
Balony w takiej czy innej formie, są od wieków. Ale współczesny lateksowy balon został wynaleziony w Nowej Anglii w czasie Wielkiego Kryzysu.

Skąd pochodzi lateks do produkcji balonów?
Balony lateksowe są wytwarzane z mlecznego soku z drzewa gumowego. W obecnych czasach jest uprawiane na plantacjach w wielu krajach tropikalnych.

Czy balony lateksowe ulegają biodegradacji?
Lateks jest w 100 % naturalną substancją, która rozkłada się zarówno w słońcu i wodzie. Proces degradacji rozpoczyna się niemal natychmiast. Utlenianie sprawia, że lateksowe balony wyglądają jakby traciły kolor, jest to jednym z pierwszych objawów tego procesu. Ekspozycja na światło słoneczne przyspiesza ten proces. Badania pokazują, że w warunkach środowiskowych lateksowe balony ulegają biodegradacji w tym samym tempie jak liść z drzewa dębowego.

Co się dzieje z balonami, które odlatują?
Często lateksowe balony są wypuszczane celowo lub przypadkowo. Badania pokazują, że większość z tych lateksowych balonów, które są dobrze związane zamrażają się na większej wysokości po czym spadają z powrotem na ziemię.

Czy życie zwierząt jest zagrożone przez spadające balony?
Chociaż wiemy, że zwierzęta te od czasu do czasu jeść miękkie odłamki balona, dowody wskazują, że pozostałości balona ostatecznie przechodzą przez układ trawienny.

Czy istnieje możliwość udławienia się balonem przez dziecko?
Istotne jest to, że konsumenci są świadomi niebezpieczeństwa udławienia bądź uduszenia  się dzieci w wieku poniżej trzech lat. Są o tym informowani na opakowaniach. Jeżeli dziecko będzie bawiło się balonem to wymagany jest nadzór osoby dorosłej. Baloniki nienapompowane prosimy przechowywać z dala od dzieci. Balony nadmuchujemy tylko i wyłącznie pompką– nigdy ustami i gdy pękną to niezwłocznie trzeba je wyrzucić.

Jak balony mogą być wykorzystywane do celów edukacyjnych?
Można wykonać wiele eksperymentów na różne tematy, z których mogą korzystać nauczyciele.  Jesteśmy pewni, że istnieją kreatywne zastosowania do balonów i na pewno można je znaleźć w internecie.

Jak wygląda u was proces przyjęcia nadruku do nadrukowania?
Najpierw trzeba złożyć zamówienie na e-mail:  info@everts-pol.pl.
W e-mailu trzeba uwzględnić  typ balona, rodzaj balona, kolor balona i ilość balonów.
Potrzebne nam również jest logo w formacie .ai, eps lub .pdf gdzie logo jest zamienione na krzywe wektorowe oraz informacja o akcesoriach do balonów. Gdy mamy kompletne zamówienie, tworzymy indywidualny kosztorys dla każdego klienta z osobna. Aby zrealizować zamówienie potrzebny jest nam zwrócony i podpisany kosztorys, co najmniej wpłata zaliczki i akceptacja wizualizacji logo. Gdy wszystko mamy – zaczynamy działać i produkować nadruk na balonie.

Czy można u was dostać wzory balonów?
Tak. Jako, że jesteśmy producentem balonów mam możliwość oferowania naszym klientom próbek naszych produktów. Posiadamy próbki zarówno samych balonów, balonów z nadrukami wykonanymi różnymi metodami druku, jak i akcesoriów do balonów. Jeżeli klient ma życzenie otrzymać dany kolor balona bądź cały katalog jesteśmy w stanie wysłać mu próbkę. Próbki można otrzymać również na targach, na których jesteśmy wystawcami. W Polsce wystawiamy balony na targach RemaDays– są to jedne z największych targów reklamy na świecie. Za granicą natomiast aktualnie jesteśmy wystawcami na targach PSI w Düsseldorfie oraz na targach zabawek Toy Fair w Norymbergi.

Jak długo latają wasze balony z helem?
Jedna z firm zajmująca się robieniem dekoracji z balonów zrobiła test balonów z helem i opublikowała rezultaty na swojej stronie internetowej. W teście wypadliśmy całkiem nieźle. Zajęliśmy honorowe trzecie miejsce ze średnią czasu latania balona z helem 18 godzin i 54 minut.  TEST BALONÓW Z HELEM