Nasze doświadczenie i zaangażowanie pozwala nam każdego dnia poznawać i rozumieć coraz to nowe potrzeby naszych Klientów.
Indywidualne podejście do potrzeb i preferencji każdego Klienta to jeden z wielu naszych atutów.
Chcąc udzielić profesjonalnej pomocy i wsparcia dla naszych klientów przygotowaliśmy kilka uwag dotyczących druku na balonach.

 

Nadruk Laserprint (CMYK) na balonach to narzędzie o ogromnych możliwościach.
Niestety technologia ta nie może być wykorzystywana w każdym przypadku, nadruki te posiadają bowiem szereg ograniczeń.
Często o wiele lepszym rozwiązaniem może się okazać zastosowanie innej metody,
druku dodatkowych kolorów według wzornika Pantone lub metody Sitodruku.
Sitodruk na balonach jest to technologia, dzięki której możliwe jest uzyskanie bardzo wyrazistych i w pełni nasyconych barw, niestety ograniczona jest ona tylko do 8 kolorów.

1.Gorsza jakość tekstów

Nadruki tekstów na balonie wykonywane metodą druku CMYK, są o wiele gorszej jakości od tekstów wykonywanych według kolorów wzornika Pantone. Widać dużą równicę pomiędzy napisami wykonanymi rastrem, a napisem wykonanym kolorem z wzornika Pantone.

2. Nasycenie kolorów

W nadrukach, gdzie wykorzystujemy metodę druku CMYK, kolory charakteryzują się mniejszym nasyceniem niż w nadrukach Sitodrukowych.

3. Odwzorowanie kolorów

W przypadkach, w których wymagane jest dokładne odzwierciedlenie kolorów danego nadruku loga, proponujemy zastosowanie dodatkowej farby według wzornika Pantone.

4. Nadruk CMYK na balonach różnokolorowych.

Bardzo duży wpływ na końcowy efekt nadruku, na kolorze balonu inny niż biały, ma apla (jednolite tło służące jako podkład pod ilustracje). O wiele lepszy efekt kolorystyczny uzyskamy dodają białą aplę do kolorowego nadruku.

5. Nadruk w kwadracie lub prostokącie

Nie rekomendujemy wykonywania nadruków kwadratowych i prostokątnych. Na balonach może wystąpić zniekształcenie nadruku powodujące „uśmiech”.

6. Rastry

W nadrukach na balonach, gdzie wykorzystujemy metodę druku CMYK widoczne są charakterystyczne rastry- drobne, widoczne z bliska elementy, z których składa się cały nadruk.