Przewodnik po balonach Everts-Pol został stworzony z myślą o nowych klientach, aby pomóc Państwu w podjęciu decyzji o kupnie balonów lateksowych.
Jeżeli mają zamiar Państwo pierwszy raz zamówić balony z nadrukiem możecie być pewni gdzie zacząć – najlepiej u producenta.
Mamy nadzieję, że przewodnik odpowie na Państwa pytania dotyczące balonów, nadruków na balonach oraz akcesoriów do balonów.

 

Typy balonów:
Istnieją dwa podstawowe typy balonów. Balony foliowe i balony lateksowe. Everts-Pol jest producentem balonów lateksowych.
Balony lateksowe są bardziej popularne od balonów foliowych ze względu na cenę oraz na ochronę środowiska. Lateks, z którego są wykonane balony Everts-Pol jest w 100% biodegradowalny.
toy__ev

 

Kolory balonów:
Kolor balonu jest kwestią gustu. Wytyczne do koloru mogą być podyktowane też przez markę danej firmy.
Balony Everts-Pol mają szeroki wybór kolorów. W naszej ofercie posiadamy standardowy zakres kolorystyczny dla różnych rodzajów i różnych rozmiarów balonów lateksowych. Wszystkie kolory posiadają najbardziej zbliżone dopasowania do określonych kolorów PANTONE. Istnieje również możliwość wyprodukowania danego koloru balonu pod Państwa potrzeby. Jest to jednak ograniczone minimalną ilością zamówionych balonów.
Ev_mx

Rozmiary i rodzaje balonów:
Najbardziej popularnym i wszechstronnym rozmiarem balona – w związku z tym, że można go używać do wszystkich dekoracji włączając również dekoracje z użyciem helu i promocję z własnym logo na balonie jest balon EV27 lub EV30. My oferujemy Państwu nie tylko standardowe rozmiary baloników. W ofercie mamy również  baloniki EV13, EV23, balony serca EV16, balony punchball EV50 oraz balony do modelowania. Rodzaje standardowych dzielą się na metaliczne i pastelowe (standardowe matowe kolory).

Balony Standardowe:
Balonami standardowymi nazywamy balony lateksowe o regularnym kształcie. Balony są idealne do tworzenia dekoracji oraz promocji firmy. Balony standardowe dzielimy na balony o kolorystyce standardowej i metalizowanej. Zarówno pierwsze jak i drugie produkujemy w rozmiarach EV13, EV23,EV27 oraz EV30. Rzeczywiste wielkości balonów mierzone w calach i centymetrach po całkowitym napompowaniu balona można znaleźć w naszej ofercie. Balony standardowe o kolorystyce standardowej (bądź pastelowej) są w podstawowej kolorystyce. Znajdziecie u nas zarówno balony ciemne jak i jasne, od czerni aż po biel. Różnicą pomiędzy balonami standardowymi a balonami metalizowanymi jest to, że balony metalizowane są troszkę sztywniejsze ze względu na metaliczny pigment i wydają się troszkę mniejsze po napompowaniu. Jednak ich urok przytłacza troszeczkę mniejszy rozmiar.
ev_image_balloons

Balony krystaliczne:
Balonami krystalicznymi nazywamy balony przeźroczyste.Tak jak balony standardowe idealnie nadają się pod nadruk jak i pod dekorację. Balony krystaliczne posiadamy w rozmiarze EV27 oraz EV30.
Balloons-Crystal_3_6

Balony neonowe:
Po napompowaniu baloniki neonowe są półprzeźroczyste. Mają różną kolorystykę i również nadają się do dekoracji.Posiadamy balony neonowe tylko w jednym rozmiarze.

Balony w kształcie serca:
Pompując balonika otrzymujemy idealne serce, które mogą Państwo podarować chociażby klientom na walentynki, aby każdy czuł się tego dnia kochany. Serce osiąga wysokość balonika EV23 czyli 30 cm. Nadruki na tych balonach wykonujemy w jednym kolorze.
hea_ev

Balon „Piłka” (Punchball):
Balony występują w różnych, pastelowych kolorach. Kolorowe balony z nadrukiem mogą uświetnić przyjęcie urodzinowe, party lub inną imprezę. Po napompowaniu balon piłka ma około 50 centymetrów wysokości. Z jednej strony dołączona kauczukowa gumka, co pozwala na wykorzystanie balonu do zabawy.
toysmith020

Balony do modelowania:
Jest to mix balonów stworzonych z myślą o animatorach zabaw. Gama kolorystyczna balonów jest specjalnie dobrana do tworzenia różnego rodzaju kształtów, zwierzątek o żywych i barwnych kolorach. Idealne do dekoracji i zabawy. W paczce znajdują się kolory balonów najczęściej używanych przez Animatorów podczas zabaw z dziećmi. Polecane przez profesjonalistów.  Skręcanie balonów to doskonała zabawa – zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Umiejętność stworzenia tarczy, kota czy kwiatka z podłużnego balonika sprawi, że dzieci i dorośli będą zachwyceni!
toy_ev

Metody druku:
Obecnie w Everts-pol drukujemy dwoma metodami, metodą Sitodrukową oraz metodą Laserdruk.
Sitodruk jest techniką druku pozwalającą nam na wykonanie wielokolorowych nadruków na balonach. Technika ta wymaga przygotowania matrycy z drobnej siatki naciągniętej na aluminiową ramę, na której wykonuje się szablon ze światłoczułej emulsji. Sitodruk charakteryzuje się dużą wyrazistością barw i odpornością na warunki mechaniczne. Niestety przy tej metodzie jest możliwość przesunięć kolorystycznych. Laserprint natomiast wyróżnia się większą dbałością o szczegóły, większą gamą kolorystyczną nadruku, mniejszymi przesunięciami kolorystycznymi, możliwością druku zdjęć na balonie itp.

 

Orientacja nadruku na balonie:
Przeważnie drukujemy nadruki na balonach z orientacją standardową, niekiedy jednak dostajemy pytania odnośnie druku do góry nogami. Może to spowodować zamieszanie, ale nie u nas. Drukujemy baloniki z orientacją standardową jak i „do góry nogami”. Wystarczy, ze uwzględnią to Państwo w wysyłanej do nas wiadomości i nadruk na produkcji będzie zrealizowany według Państwa wytycznych.
orientacja_ev

System dopasowywania Pantone.
Jest to zestaw kolorowych wykresów, które są wykorzystywane przez projektantów i grafików do tworzenia chociażby identyfikacji wizualnych firm. Jeżeli w Państwa projekcie będzie zapotrzebowanie na kolory PANTONE, a w pliku graficznym ani w wiadomości do nas nie będą one uwzględnione, nasz grafik dobierze jak najbardziej zbliżone kolory PANTONE do kolorów, które są w Państwa projekcie.Obecnie dysponujemy paletą PANTONE „Solid Coated U”
pantonecoated-solid-coated

Akcesoria:
Posiadamy szeroką gamę akcesoriów do balonów z nadrukiem jak i balonów bez nadruku.

Patyczki z zatyczkami :
Mają szerokie zastosowanie w promowaniu firmy balonami z nadrukiem. Są tańszym rozwiązaniem od balonów, które są dmuchane helem przy czym są również wielokrotnego użytku.
Przed założeniem balonika na zatyczkę zalecamy dodatkowo wiązanie węzłów na końcach balonów. Unikniemy wtedy sytuacji gdzie napompowany balon może „uciec” przez wydmuchiwane powietrze.
Balony na patyczkach z zatyczkami mogą być montowane kilka dni przed wydarzeniem, natomiast balony wypełnione helem mają ograniczenie i najlepiej pompować je w dzień samego wydarzenia.
white_balloon_sticks_cups

Wstążki z zatyczkami:
Wstążki mogą być istotną częścią wykończenia dekoracji balonowej. Gdy planują Państwo nadmuchiwać balony helem warto by było, aby baloniki nigdzie nie odfrunęły oraz by balon jak najdłużej utrzymywał się w powietrzu. Umożliwiają nam to wstążki z zatyczkami. Ograniczają one ucieczkę helu przez szyjkę balona oraz w każdym momencie możemy przywiązać wstążkę, aby balon nie poleciał.
wstazki

Taśma do girland:
Taśmą można efektownie udekorować salę weselną, pozwala ona nam na własnoręczne stworzenie serc, mostów, girland lub figur z balonów. Taśmy można dowolnie łączyć jest ona idealnym dodatkiem do dekoracji sal, przyjęć, wesel i imprez urodzinowych w których udział biorą balony z nadrukami bądź same balony.
tasma

Pompka elektryczna:
Dmuchawa elektryczna z jednym wyjściem z opcją pompowania strumieniem ciągłym. Pompka przystosowana do długiej pracy, wytwarza silny strumień powietrza. Znacznie ułatwia i przyspiesza pompowanie dużej ilości balonów. Usprawni dmuchanie balonów przy obsłudze dużych imprez, eventów oraz przy dekoracji sal.
pompka duża

Pompka ręczna:
Profesjonalna pompka ręczna do nadmuchiwania balonów. Pompka pompuje powietrze przy ruchu tłokiem w obie strony. Dzięki temu umożliwia szybsze i bardziej efektywne pompowanie balonów. Jest bardzo poręczna i wygodna w użyciu.
POMPKA 2